KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11468758
nr 1146 8758
Axel Fridell
(1894-1935), Sverige
Etsning, Landskap från Liljeholmen, signerad, -19, motivet: 11,5x15
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 27 november 2017
kl 20:51:16
27/11 18:47:17
Axel Fridell
Läs mer om Axel Fridell
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Oscar Dahl (1902-1966)